کاربرد کیف پول دیجیتال اندروید

نوشته شده توسط :
کاربرد کیف پول دیجیتال اندروید

همه صاحبان خودرو در سراسر دنیا به هنگام رانندگی باید گواهینامه قانونی خود را به همراه داشته باشند و در صورت درخواست پلیس برای مشاهده آن، اقدام به ارائه گواهینامه خود کند.

حال یک شرکت تولید نرم‌افزارهای هماهنگ با سیستم‌عامل اندروید قصد دارد اپلیکیشنی را تولید کند که کاربرانش را از حمل و جا به جایی دائم گواهینامه به هنگام رانندگی بی‌نیاز کند. همراه داشتن گواهینامه امری ضروری بوده ولی جا به جایی همیشگی این مدرک دردسرهایی را نیز در پی دارد. مهم‌ترین مشکلی همراهی دائمی گواهینامه امکان گم شدن آن است که در این صورت صاحب گواهینامه رانندگی را با مشکلات زیادی برای رانندگی و دریافت مجدد این مدرک مهم مواجه می‌کند.

برای جلوگیری از چنین اتفاقی رانندگان می‌توانند از کیف پول دیجیتال اندروید استفاده کنند و در هر زمان از شبانه روز به مدارک شناسایی خود دسترسی داشته باشند و حتی در صورت نیاز آن‌ها را به مسئولان مربوطه و ضابطین قضایی نشان دهند. کیف پول دیدجیتال اندروید با فرآیندی خاص مدارک هویتی و رانندگی کاربر را اسکن کرده و نمونه‌ای قابل استناد از آن‌ها را داخل تلفن همراه کاربر ذخیره می‌کند.

تولید و طراحی این این اپلیکیشن با گذران مراحل دشوار امنیتی همراه بوده است و تمامی قسمت‌های آن به خوبی رمزگذاری شده است تا از بروز هرگونه اخلال در عملکرد و جعل مدارک جلوگیری شود. این اپلیکیشن برای تمامی کاربران سیستم‌عامل اندروید در دسترس نیست و تنها با نسل جدید این نرم‌افزار یا همان اندروید کیو مطابقت دارد.

با اینکه هنوز مسئولان بسیاری از کشورهای جهان با ارائه چنین برنامه‌ای به جای گواهینامه واقعی موافقت نکرده‌اند ولی کاربران زیادی در جهان امیدوارند به زودی بتوان از کیف پول دیجیتال اندروید به جای کارت مدارک مختلف هویتی جلوگیری کرد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان