مقایسه دو دوربین گوگل و دوربین آیفون XS

نوشته شده توسط :
مقایسه دو دوربین گوگل و دوربین آیفون XS

Night Sight نام یک قابلیت جدید است که به گوشی‌های جدید پیکسل گوگل، اضافه می‌شود. با فعال بودن این قابلیت، کاربر می‌تواند در نور پایین و بدون استفاده از فلش، تصاویر زیبایی ثبت کند. در تصاویر ثبت شده سوژه و پس زمینه کاملاً واضح خواهند بود.

به تازگی توئیتی از سوی ماروین چو، معاون رئیس بخش بازاریابی محصولات گوگل، برنامه این شرکت برای استفاده از این قابلیت در یک تبلیغ ضد آیفون‌های شرکت اپل را فاش می‌کند.

توئیت چو شامل دو عکس است که در سمت چپ، تصویر ثبت شده با دوربین گوشی آیفون XS و در سمت راست تصویر ثبت شده توسط دوربین گوشی پیکسل ۳ XL با قابلیت Night Sight وجود دارد. در حالی که تصویر گرفته شده با گوشی اپل تاریک است و سوژه واضح نیست، سوژه و پس زمینه در تصویری که با گوشی گوگل گرفته شده، بسیار واضح است. تفاوت تصاویر ثبت شده توسط این دو گوشی این است که عکسی که توسط پیکسل ۳ ثبت شده، قابل استفاده است ولی عکسی که توسط آیفون X گرفته شده سریعاً حذف می‌شود.

از آن جایی که این قابلیت توسط گوگل معرفی شد و ما آن را برای اولین بار به طور اختصاصی در پیکسل ۳ ندیدیم، این شرکت تا اواخر نوامبر آن را تبلیغ نکرده بود. شرکت‌های دیگر ساخت تلفن همراه، تکنولوژی مشابهی را برای گوشی‌هایشان ارائه خواهند داد، از جمله Nightscape، که در وان‌ پلاس 6T و وان پلاس ۶ یافت می‌شود. شگفت‌زده نخواهیم شد اگر اپل در آینده نزدیک تکنولوژی اختصاصی عکاسی در نور پایین خود را معرفی کند.

 

منبع : باشگاه برنگاران جوان