ماشین چمن‌زن هیوندا با سرعت شگفت انگیز

نوشته شده توسط :
ماشین چمن‌زن هیوندا با سرعت شگفت انگیز

صنایع خودروسازی هوندا با تولید نوعی چمن‌زن به نام بسیار پرسرعت Mean Mower V2 در سال ۲۰۱۴ و ثبت رکورد سرعت ۱۸۸ کیلومتر بر ساعت با این خودرو توانست عنوان سریع‌ترین خودرو در این حوزه را به نام خود ثبت کند. حالا و در سال ۲۰۱۹ میلادی این شرکت ژاپنی تصمیم دارد با بازطراحی این چمن‌زن سریع رکورد سرعت را تغییر دهد.

با اینکه هنوز ثبت رکورد نهایی با این چمن زن انجام نگرفته است، ولی تست‌های اولیه نتایج شگفت انگیزی را نشان داده است. در یکی از این آزمایش‌های سرعت که در یک زمین مسابقه اتومبیل رانی واقع در آلمان انجام شد، چمن‌زن سریع هوندا توانست با حرکت سرعت ۲۴۲.۹۹ کیلومتر بر ساعت برسد. گفتنی است زمان لازم بر رسیدن از ۰ تا ۱۶۱ کیلومتر بر ساعت در خودرو مخصوص هوندا تنها ۶.۲۹ ثانیه است.

یکی از مدیران ارشد هوندا در مورد چمن‌زن جدید این شرکت گفت: پس از موفقیت شگفت انگیز مهندسان هوندا در سال ۲۰۱۴، دست‌اندرکاران جسارت کافی برای تولید محصولی سریع‌تر و تغییر رکورد سرعت در این کلاس از خودرو‌های مخصوص باغ‌داری را بدست آوردند. نباید فراموش کنیم در سال‌های اخیر علوم مختلف مهندسی به شکل عجیب بیشترفت و با توجه به همه پیشرفت‌ها می‌توان مرز‌های سرعت را جا به جا کرد.

این چمن‌زن پر سرعت هوندا یا Mean Mower V2 با تجهیز به موتوری چهار سیلندر با ظرفیت ۹۹۹ سی‌سی، توانایی تولید قدرتی برابر ۲۰۰ اسب بخار را دارد. مهندسان هوندا از موتوری بسیار مشابه موتورِ موتور سیکلت هوندا CBR1000RR استفاده کرده‌اند. گفتنی است وزن خالص Mean Mower V2 کمی بیشتر از ۶۹ کیلوگرم است.

چمن‌زن Mean Mower V2 از اولین و تنها چمن‌زن دنیا است که در کمتر از آغاز حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان