با سیستم امنیتی جدید هیوندای آشنا شوید

نوشته شده توسط :
با سیستم امنیتی جدید هیوندای آشنا شوید

یکی از عوامل پیشرفت شرکت‌های مختلف در صنعت خودروسازی و افزایش میزان فروش آن‌ها، توجه به ویژگی‌های امنیتی و حفاظتی خودرو است، وسایل نقلیه با سرعت و استحکام خود در هنگام تصادف می‌توانند آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را برای سرنشینان خود به همراه داشته باشند، به همین جهت خریداران هنگام انتخاب خودرو مورد نظر به قابلیت‌ها و ویژگی‌های امنیتی موارد در نظر گرفته اهمیت فراوانی می‌دهند. به طور تقریبی تمامی شرکت‌های بزرگ دنیا به دنبال ایجاد قابلیت‌های جدیدی امنیتی برروی محصولات خود هستند و درواقع همین عامل موجب رشد این شرکت‌ها شده است.

یکی از این شرکت‌ها برند کره‌ای هیوندای است که در سال‌های اخیر و حوزه توسعه امنیت و حفاظت جان مسافران اقدام‌های قابل توجهی را انجام داده است، به عنوان مثال این شرکت در ابتدای سال با حضور در رویداد CES از طرح مفهومی خودرو تمام الکتریکی خودران با ویژگی‌های پیشرفته امنیتی مانند پیش‌بینی حرکت دیگر وسایل نقلیه رونمایی کرد. هیوندای با همکاری استارت‌آپ‌های مختلف در جهت افزایش امنیت تولیدات خود قدم برداشته و این‌بار از سیستمی جدید با فناوری نوین از یک استارت‌آپ رونمایی کرده است.

فناوری جدید هیوندای یک حرکت روبه‌جلو برای امنیت خودرو و محافظت از مسافران آن محسوب می‌شود، این شرکت با توسعه سیستم آنالیز میزان آسیب‌دیدگی هوشمند که توسط یک استارت‌آپ تولید شده و استفاده از آن برروی خودرو‌های خود به دنبال بررسی شرایط سرنشینان خودرو پس از وقوع حادثه است، درواقع این سیستم با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده و پیشرفته هوش مصنوعی، پس از تصادف یا وقوع هر حادثه‌ای دیگر در خودرو، به بررسی شرایط مسافران پرداخته و با توجه به نوع و شدت آسیب‌دیدگی در مواقع لزوم، به صورت خودکار با مراکز درمانی یا خدمات اورژانسی ارتباط برقرار کرده و وضعیت را گزارش می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های این سیستم، سرعت است، به طوری که پس از وضع حادثه تنها در هفت ثانیه وضعیت مسافران بررسی شده و با سرویس خدماتی مورد نیاز ارتباط برقرار می‌شود، این سیستم همچنین با گذشت زمان و تحلیل بیشتر مسافران دقیق‌تر شده و بهبود پیدا می‌کند. سنسور‌های مختلف تعبیه شده در خودرو می‌توانند بر فشار خون، ضربان قلب و حتی سیستم‌های عصبی نظارت کنند.

رئیس بخش نوآوری‌‎های هیوندای در مصاحبه‌ای اعلام کرد: "با استفاده از این سیستم بهینه تجزیه و تحلیل هوشمند، می‌توان در کوتاه مدت به میزان قابل ملاحظه‌ای به بهبود و سرعت خدمات‌رسانی به مصدومان حوادث رانندگی، کمک کرد، اما هدف بلند مدت ما این است که سیستمی ابداع کنیم که بتواند به صورت واقعی، آسیب‌دیدگی‌های فیزیکی سرنشینان را تشخیص دهد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان