اولین تلویزیون با اینترنت نسل پنجم دنیا با کیفیت تصویر 8K

نوشته شده توسط :
اولین تلویزیون با اینترنت نسل پنجم دنیا با کیفیت تصویر 8K

بر اساس گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده هوآوی در حال کار کردن روی اولین تلویزیون 8K 5G جهان است که احتمالا در سال جاری رونمایی می‌شود. این غول چینی که اکنون به فناوری ساخت تراشه‌های 5G منحصر به فرد خود دست پیدا کرده است در تولید تلویزیون تازه وارد به نظر می‌رسد. تعداد کمی از شرکت‌های حاضر در دنیا به تولید یک تلویزیون 5G فکر کرده‌اند. وجود این فناوری موجب می‌شود کاربران بتوانند به سرعت فایل‌های تصویری سنگین را دانلود کرده و آن‌ها را با کیفیت بسیار مناسب تماشا کنند.

درست است که به دلیل مسائل امنیت ملی هوآوی دیگر نمی‌تواند محصولات خود را در ایالات متحده آمریکا به فروش برساند، اما این شرکت هنوز در کشور‌های اروپایی و آسیایی بسیار محبوب است. هوآوی در سال ۲۰۱۷ توانست اپل را در میزان فروش جهانی شکست دهد و خودش در مقام دوم پس از سامسونگ بنشیند. در حالی که فروش سامسونگ و اپل متزلزل شده، اما هوآوی در حال پیشرفت است.

در حالی که تلویزیون‌های 8K نادر هستند، مدل‌های 4K برای مردم عادی شده‌اند و این بدین معناست که تولیدکنندگان باید به فکر یک فناوری بهتر باشند. انتظار می‌رود که پلی‌استیشن بعدی از رزولوشن 8K پشتیبانی کند. اگرچه محتوایی که دارای کیفیت 8K باشد بسیار کم است، هم سامسونگ و هم سونی شروع به عرضه این تلویزیون‌ها کرده‌اند. سامسونگ به تازگی تلویزیون Q900، 8K خود را عرضه کرده است. در ضمن قیمت این دستگاه ۷۰۰۰۰ دلار است و سونی نیز تلویزیون مشابهی با همین قیمت به فروش می‌رساند.

درست است که تلویزیون‌های 8K برای بیشتر کاربران گران است، اما در آینده این مسئله حل خواهد شد. هر چقدر که وسایل خانه بیشتری به اینترنت نسل پنجم مجهز شوند، تلویزیون‌های 5G هوآوی بیشتر به کار می‌آیند. در ضمن گفته می‌شوند در این دستگاه‌ها حتی یک مودم 5G نیز برای وسایل خارجی وجود دارد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان